Chorvatsko je kryptofriendly

7. prosince 2022

O tom, že Slovinsko patří ke kryptoměnovým velmocem, netřeba dlouze mluvit. Ovšem i jejich jižní soused a oblíbená dovolenková destinace, Chorvatsko se ke kryptoměnám staví velmi přátelsky.

V předchozích článcích jsem Vám už psal, že například ubytování na ostrově Vir lze platit v kryptoměnách, nebo že chorvatská pošta ve spolupráci s kryptosměnárnou Electrocoin ze Zadaru nabízí možnost směny krypta na fiat měnu.

Víte ale, že můžete v běžném chorvatském obchodě nakoupit za kryptoměny potraviny?

Mluvím o síti prodejen Konzum, která vznikla v roce 1957, tehdy ještě pod názvem Unikonzum, kdy otevřeli svou první prodejnu v Záhřebu. V roce 1970 se stal ze společnosti řetězec maloobchodních prodejen. V roce 1995 dochází ke změně názvu na Konzum.

Od roku 2021 je možno ve všech jejich 624 prodejnách po celém Chorvatsku, platit v kryptoměnách. Konzum se tak stal jednou z prvních maloobchodních sítí v Evropě a vůbec první v Chorvatsku, která tuto možnost nabízí. Kryptoměny je možno využít jak v prodejnách, tak na eshopu.

Na webu coinmap.org najdete samozřejmě všechny prodejny Konzumu a další služby, které lze v Chorvatsku platit kryptoměnami.

Můj blog a jeho rozvoj můžete podpořit malým příspěvkem v různých kryptoměnách. Díky. 👍👍

Přečtěte si také

Royalvape.cz přijímá Bitcoin

Royalvape.cz přijímá Bitcoin

Royalvape.cz je další e-shop, který přijímá kryptoměny a o kterém si napíšeme. Tento e-shop je zaměřený na prodej elektronických cigaret, gripů,...

Pilulka.cz přijímá kryptoměny

Pilulka.cz přijímá kryptoměny

 Když v říjnu 2020 vstoupila síť lékáren Pilulka.cz na pražskou burzu cenných papírů, slibovali majitelé společnosti expanzi do zahraničí a další...