Jak nakoupit BTC přes trafiku sítě GECO?

20. srpna 2020

Jelikož se živím službami v cestovním ruchu a kryptoměny jsou pouze mým koníčkem, narazil jsem nedávno na problém, kdy jeden český turista na pláži v Chorvatsku ztratil peněženku se všemi osobními doklady, penězi a platební kartou. Zůstal mu jen mobil, který měl v tu chvíli naštěstí na apartmánu připojený k nabíječce.

Doklady vyřeší přes zastupitelský úřad ministerstva zahraničních věcí ČR, to je otázka jednoho telefonátu a následné cesty na zastupitelský úřad do Splitu nebo Rijeky, kde jsou úředníci MZV ČR v letní sezoně přítomni. https://www.mzv.cz/

Co však dělat bez financí?

Ano, možností je spousty a jednou z nich jsou kryptoměny. Nemusíte žádné vlastnit, abyste někomu ze svých příbuzných v takové svízelné situaci mohli pomoci.
V Chorvatsku totiž můžete od července 2019 směnit kryptoměny na hotovost na kterékoliv pobočce Chorvatské pošty, takže příjemce v Chorvatsku potřebuje pouze kryptoměnovou peněženku ve svém mobilu, například Atomic wallet, jehož instalace je jednoduchá a intuitivní.

Stažení aplikace a její instalace zabere pár minut a je ihned připravena k používání.

Krok č. 1
V seznamu kryptoměn vyberte bitcoin (BTC).

Krok č. 2
Klikněte na tlačítko RECEIVE.

Krok č. 3
Sdílejte svou BTC adresu tomu kdo Vám bude posílat peníze

Tak a dále je to na Vašem kontaktu, který Vám chce poslat peníze. Ten se nejprve podívá na webové stránky www.bitstock.com 

Poslat Vám může minimálně 1000 Kč a maximálně 25000 Kč. Jako první krok vyberte nákup za hotové. Já jsem pro ukázku zvolil 10000 Kč.

Dále vyplní BTC adresu Vaší peněženky, kterou jste mu poslali a svou mailovou adresu, na kterou obratem obdrží instrukce k platbě.

Po shrnutí objednávky zaškrtne políčka se souhlasem se zpracováním osobních údajů a objednávku odešle.
Okamžitě uvidí číslo objednávky a možnost stáhnout si v PDF formátu pokyny k platbě (ty přijdou ostatně i na zadaný email).
Takto vypadají pokyny k platbě. Ty si vytisknete, případně uložíte do mobilu a vyrazíte do nejbližší prodejny GECO trafik, kde to obsluha zadá do systému, zaplatíte vybranou sumu a člověk bez prostředků v zahraničí je má během několika minut na své peněžence Atomic v mobilu.
Nyní stačí s mobilem zajít v Chorvatsku na nejbližší poštu, kde výše popsaný postup na nákup proběhne v opačném pořadí a vy dostanete hotovost v chorvatských kunách na ruku během 30 minut.
Je to celkem jednoduché a rychlé, že?

Přečtěte si také

Royalvape.cz přijímá Bitcoin

Royalvape.cz přijímá Bitcoin

Royalvape.cz je další e-shop, který přijímá kryptoměny a o kterém si napíšeme. Tento e-shop je zaměřený na prodej elektronických cigaret, gripů,...