Microwallet CoinPot končí

18. ledna 2021

Provozovatelé kryptoměnové peněženky CoinPot a na ní navazující faucety v tiskové zprávě ze dne 15.1.2021 oznámili, že k poslednímu únorovému dni ukončí svou činnost.

Faucety nebudou fungovat již od 31. ledna 2021. Celý únor budou mít uživatelé této microwallet možnost převést si své kryptoměny na jiné peněženky. Po 28. únoru budou stránky Coinpot nedostupné. Peněženka fungovala i přes občasné drobné problémy nepřetržitě od roku 2014.

Kterých stránek se tedy tato zpráva týká?

Provozovatelé webů slibují, že veškerá uživatelská data budou ze serverů smazána, tak aby nemohlo dojít k jejich zneužití.
Svůj krok odůvodnili tvůrci finanční nerentabilitou a zvyšujícími se časovými nároky na zabezpečení webů proti podvodníkům, využívajícím roboty a jiný podvodný software ke svému obohacení na úkor ostatních uživatelů a majitelů webů.

Na závěr své zprávy celý tým tvůrců děkuje uživatelům za přízeň a dodává, že brzy představí nový kryptoměnový projekt.

Prakticky ihned po vydání zprávy začali uživatelé platformy hromadně vybírat své prostředky, což CoinPotu způsobje potíže a výplaty se opožďují. Společnost nicméně uklidňuje zjitřené emoce, že prostředků je dostatek a na všechny se dostane.

Zdroj: Tisková zpráva Coinpot

Přečtěte si také

Royalvape.cz přijímá Bitcoin

Royalvape.cz přijímá Bitcoin

Royalvape.cz je další e-shop, který přijímá kryptoměny a o kterém si napíšeme. Tento e-shop je zaměřený na prodej elektronických cigaret, gripů,...